Rehabilitacyjna poduszka do spania

Poduszka ortopedyczna – moda czy konieczność?. Każdy człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje snu. Właściwy sen ma ogromne znaczenie, gdyż podczas jego trwania następuje regeneracja nie tylko układu nerwowego człowieka, ale jego całego organizmu.

W określonych fazach snu następuje także zwiotczenie mięśni poprzecznie prążkowanych, dzięki czemu następuje usunięcie napięcia i zmęczenia okolic kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Z kolei brak, bądź niewłaściwa realizacja snu często ma swoje odzwierciedlenie w złym samopoczuciu, bądź nawet wywołać może różnego rodzaju bóle i dolegliwości. Do najczęściej występujących kłopotów związanych z źle dobraną poduszką do spania zaliczyć można: -bóle kręgosłupa, -głowy, bądź karku, -rwa kulszowa, -drętwienie dłoni, -bezsenność, -chrapanie, -wypadający dysk. Idealnym rozwiązaniem tego problemu może być zakup poduszki ortopedycznej. Na rynku dostępne są poduszki do spania, bądź do siedzenia.

Zalety stosowania poduszek ortopedycznych

Bez względu jednak na rodzaj, głównym ich zadaniem jest zapewnienie optymalnego ułożenia kręgosłupa podczas snu, bądź odpoczynku, a tym samym zmniejszenie punktów nacisku. Jednakże poduszki do spania mają za zadanie odpowiednio podeprzeć szyję oraz odciążyć kręgi szyjne i rozluźnić mięśnie karku i ramion. Z kolei poduszki do odpoczynku to poduszki lędźwiowe, czyli pozwalające utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia z zabudowaną częścią zlokalizowaną pomiędzy plecami, a oparciem. Wszyscy znawcy tematu jednogłośnie potwierdzają, iż poduszka ortopedyczna jest idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku.

Główne zalety jej stosowania to zminimalizowanie, bądź niedopuszczenie do pojawienia się bólu w odcinku szyjnym kręgosłupa. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów poduszek. Można je kwalifikować ze względu na rozmiary, rodzaj wykonania, sposób zastosowania, czy producenta. I tak główne rodzaje poduszek to: poduszki profilowane, najpopularniejsze, tzw. poduszki dwugarbne; poduszki ergonomiczne, posiadające również dwa garby przy czym jeden jest większy, od drugiego; czy też poduszki z pamięcią kształtu, które samoistnie dopasowują się do kształtu głowy i szyi, bez względu na pozycję śpiącego.