Masaż Klasyczny

Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny polega na odpowiednim ułożeniu ciała masowanego i poddania jego ciała takim zabiegom jak głaskanie, ugniatanie, wstrząsanie, wałkowanie, poklepywanie, rozcieranie i wibrowanie.

Masaż klasyczny może mieć charakter relaksacyjny jak i leczniczy. Można go stosowania w zapobieganiu jak i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii oraz z zakresu chorób internistycznych.

Masaż klasyczny jak niemal każdy masaż ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim wspaniale odpręża ciało, poprawia przepływ krwi w tkankach, działa przeciwbólowo, regeneruje i odpręża mięśnie, przyspiesza przemianę materii i dzięki temu działa odchudzając. Dzięki masażowi mięśnie są uelastycznione, bardziej sprężyste a krew i limfy w żyłach przepływają energiczniej.

MASAŻ RZESZÓW

Gabinet Rehabilitacji i Fizjoterapii

Tutmed Rzeszów

Masaż zaleca się w okresie jesienno zimowym, w czasie krótkich dni, kiedy człowiek jest bardziej podatny na depresje. Regularne stosowanie masażu zapewnia bardzo dobre samopoczucie, zrelaksowane ciało staje się jędrniejsze, bez napięć, piękniejsze.

Taki masaż odbywa się wyłącznie przy użyciu rąk. Można wykonać sobie samemu na dostępnej części ciała masaż, będzie to wówczas automasaż.  Jak wszystkie rodzaje masażu ma wskazania jak i przeciwwskazania.

Masaże klasyczne – Przeciwwskazania

Przeciwskazania do stosowania masażu: ciąża i menstruacja, zmiany skórne, nowotwory, krwawienia, gorączka ponad 39 stopni Celsjusza, skaza naczyniowa, żylaki, hemofilia, nadciśnienie, miażdżyca, stany zapalne skóry, choroby bakteryjne i wirusowe.
Masaż klasyczny dzieli się na trzy fazy: wstępną, główną i końcową. Prawidłowo wykonany masaż nie może pominąć żadnej z faz.

Taki masaż może być prowadzony kilkoma technikami. Spośród wszystkich znanych metod masażu okazuje się, że masaż jest najskuteczniejszym sposobem leczenia chorób narządu ruchu. Stosując masaż klasyczny można masować ogólnie całe ciało lub masować poszczególne części ciała i skupiać się na danym problemie.